X Зона
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Дали жените се за во политиката?

Go down 
+6
e4e
ГоКи
Bojan CPU
GALEVI4KA
Антонио
lakibebe
10 posters

Дали жените се за во политиката?
1.ДА,жените се за политика,затоа што се попаметни од мажите
Дали жените се за во политиката? Vote_lcap50%Дали жените се за во политиката? Vote_rcap
 50% [ 4 ]
2.НЕ,политиката е само за мажи ,затоа што се попаметни од жените
Дали жените се за во политиката? Vote_lcap50%Дали жените се за во политиката? Vote_rcap
 50% [ 4 ]
Општо гласови : 8
 

АвторПорака
lakibebe
Супер Администраторка
Супер Администраторка
lakibebe


Female Број на мислења : 244
Age : 116
Местолокација : Пред компјутер
Registration date : 2007-05-21

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСаб Мај 26, 2007 10:25 pm

Треба ли да има повеќе жени во политика или не?
Вратете се на почетокот Go down
Антонио
Hunter
Hunter
Антонио


Male Број на мислења : 385
Age : 31
Местолокација : На CD
Registration date : 2007-05-19

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Мај 27, 2007 11:10 am

Не бРе Јуле кај жени у политика кај пропаѓа државава уште жени у политика ни требаат да не докрајчат Razz Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://xzona.macedonianforum.net
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Мај 27, 2007 2:54 pm

Антонио напиша:
Не бРе Јуле кај жени у политика кај пропаѓа државава уште жени у политика ни требаат да не докрајчат Razz Very Happy

Е ЗЛАТЕН БАШ ЖЕНИ ТРЕБААТ.КЕ РЕ4ЕТЕ МАЖОТ Е ГЛАВАТА,НО ГЛАВАТА НА ШТО СТОИ? И ПЛУС ТОА НИЕ СЕКОГАШ СМЕ ПОУМНИ И МУДРИ.ЈАС СУМ ЗА ЖЕНИ ВО ПОЛИТИКАТА.ШТО КЕ КАЖЕТЕ ЗА МЕНЕ КАКО ИДНА ПОЛИТИ4АРКА?Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy cheers cheers cheers rabbit rabbit rabbit rabbit rabbit
Вратете се на почетокот Go down
Bojan CPU
VIP
VIP
Bojan CPU


Male Број на мислења : 77
Age : 34
Местолокација : C:\Program Files\
Registration date : 2007-05-18

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Мај 27, 2007 4:37 pm

туу шо се мислите вие жените дека сте попаметни од мажите.
Кажетеми еден асален пронајдок шо изммилила жена.дури и танга гаќите мажот ги измислил. Very Happy Very Happy
И затоа жени јок у власт.за еден поскап парфем ке ја шитнат државата.


Последната промена е направена од на Нед Мај 27, 2007 11:35 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://xzona.macedonianforum.net
Антонио
Hunter
Hunter
Антонио


Male Број на мислења : 385
Age : 31
Местолокација : На CD
Registration date : 2007-05-19

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Мај 27, 2007 7:57 pm

lakibebe напиша:
Треба ли да има повеќе жени во политика или не?
иијј чак повеќе треба да се искоренат од политика и сите политичари да се кастрираат и така + ќе им се намали конкуренција lol!
Вратете се на почетокот Go down
https://xzona.macedonianforum.net
ГоКи
Администратор
Администратор



Male Број на мислења : 214
Age : 33
Registration date : 2007-05-18

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyПон Мај 28, 2007 12:10 am

ЖЕНИ У ПОЛИТИКА???????????ЈОК!!!!!!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://xzona.macedonianforum.net
e4e
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач



Female Број на мислења : 295
Age : 34
Registration date : 2007-05-30

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСаб Јун 02, 2007 4:02 pm

За во политка нема потреба да се делат луѓето по пол.Според мене за политика се нафаќаат луѓе кои се зелни за власт,моќ и пари.Треба малце да ти фале несто па да одеш таму за зив да те јадат.
Вратете се на почетокот Go down
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСаб Јун 02, 2007 5:35 pm

e4e напиша:
За во политка нема потреба да се делат луѓето по пол.Според мене за политика се нафаќаат луѓе кои се зелни за власт,моќ и пари.Треба малце да ти фале несто па да одеш таму за зив да те јадат.

ЈА НЕ МИСЛАМ ТАКА.ТО4НО НЕ ТРЕБА ПОДЕЛБА ПО ПОЛ,НО СЕПАК МОРА НЕКОЈ ДА ВЛАДЕЕ,А ВЛАДЕАТ КОИ? ПОУМНИТЕ,ПО СНАОДЛИВИТЕ И ОНИЕ КОИ ПО СЕКОЈА ЦЕНА СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА УСПЕАТ ВО ЖИВОТОТ.
Вратете се на почетокот Go down
Dark Fall
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач
Dark Fall


Male Број на мислења : 294
Age : 34
Местолокација : In my grave...
Registration date : 2007-05-31

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСаб Јун 02, 2007 8:07 pm

ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе
Вратете се на почетокот Go down
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Јун 03, 2007 4:01 am

Dark Fall напиша:
ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе

епа да де.тоа ти е тоа.ама не у4име биологоја кои животни туку кои живи организми успеваат,а во нив спаѓа и 4овекот.митеее кај спиеш на 4асовите?afro
Вратете се на почетокот Go down
Dark Fall
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач
Dark Fall


Male Број на мислења : 294
Age : 34
Местолокација : In my grave...
Registration date : 2007-05-31

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Јун 03, 2007 6:49 pm

GALEVI4KA напиша:
Dark Fall напиша:
ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе

епа да де.тоа ти е тоа.ама не у4име биологоја кои животни туку кои живи организми успеваат,а во нив спаѓа и 4овекот.митеее кај спиеш на 4асовите?afro

еее как да не, у 2ра година учииме за животните ма! ае сети се!
Вратете се на почетокот Go down
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyНед Јун 03, 2007 10:10 pm

Dark Fall напиша:
GALEVI4KA напиша:
Dark Fall напиша:
ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе

епа да де.тоа ти е тоа.ама не у4име биологоја кои животни туку кои живи организми успеваат,а во нив спаѓа и 4овекот.митеее кај спиеш на 4асовите?afro

еее как да не, у 2ра година учииме за животните ма! ае сети се!

во втора за животните,но кога зборува професорката го употребува и во контекст за сите живи организми.слушај малку на 4асовите.
Вратете се на почетокот Go down
Антонио
Hunter
Hunter
Антонио


Male Број на мислења : 385
Age : 31
Местолокација : На CD
Registration date : 2007-05-19

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyПон Јун 04, 2007 11:03 am

Dark Fall напиша:
GALEVI4KA напиша:
Dark Fall напиша:
ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе

епа да де.тоа ти е тоа.ама не у4име биологоја кои животни туку кои живи организми успеваат,а во нив спаѓа и 4овекот.митеее кај спиеш на 4асовите?afro

еее как да не, у 2ра година учииме за животните ма! ае сети се!
И ние во 8-мо го учиме тоа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://xzona.macedonianforum.net
Dark Fall
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач
Dark Fall


Male Број на мислења : 294
Age : 34
Местолокација : In my grave...
Registration date : 2007-05-31

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyПон Јун 04, 2007 3:24 pm

GALEVI4KA напиша:
Dark Fall напиша:
GALEVI4KA напиша:
Dark Fall напиша:
ххахах... гаљевичка ме потсеќе на тава биологија шо го учииме, за кој успева во природата... поточно кој животни успеват во природата, поумните, побрзите, похрабрите и така на там... хехе

епа да де.тоа ти е тоа.ама не у4име биологоја кои животни туку кои живи организми успеваат,а во нив спаѓа и 4овекот.митеее кај спиеш на 4асовите?afro

еее как да не, у 2ра година учииме за животните ма! ае сети се!

во втора за животните,но кога зборува професорката го употребува и во контекст за сите живи организми.слушај малку на 4асовите.

хехе добро бојке, ќе слушам веќе на часовите... само да знаеш дека не сте попаметни од нас машките и затоа гласав за НЕ... тоа не значи дека не треба женско во политиката, може да има, ама во помал процент од мажите...
Вратете се на почетокот Go down
e4e
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач



Female Број на мислења : 295
Age : 34
Registration date : 2007-05-30

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyПон Јун 18, 2007 7:47 pm

........................ПОЛИТИКАТА Е КУРВА............................
Вратете се на почетокот Go down
e4e
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач



Female Број на мислења : 295
Age : 34
Registration date : 2007-05-30

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyПон Јун 18, 2007 7:50 pm

GALEVI4KA напиша:
e4e напиша:
За во политка нема потреба да се делат луѓето по пол.Според мене за политика се нафаќаат луѓе кои се зелни за власт,моќ и пари.Треба малце да ти фале несто па да одеш таму за зив да те јадат.

ЈА НЕ МИСЛАМ ТАКА.ТО4НО НЕ ТРЕБА ПОДЕЛБА ПО ПОЛ,НО СЕПАК МОРА НЕКОЈ ДА ВЛАДЕЕ,А ВЛАДЕАТ КОИ? ПОУМНИТЕ,ПО СНАОДЛИВИТЕ И ОНИЕ КОИ ПО СЕКОЈА ЦЕНА СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА УСПЕАТ ВО ЖИВОТОТ.
ХАААААХААА не ме смеј.полити4арите-умни,ма тие сакат само власт и пари...со да не ПАТРИОТЕ СЕ СЛУ4АЈНО.бојкааа, на кој свет зивеес и ти?
Вратете се на почетокот Go down
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyВто Јун 19, 2007 2:49 am

а ти уствари умен как го сфати? умен е широк поим.а ина4е на земјата живеам.
Вратете се на почетокот Go down
e4e
Дипломиран Дудлач
Дипломиран Дудлач



Female Број на мислења : 295
Age : 34
Registration date : 2007-05-30

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyВто Јун 19, 2007 4:59 pm

GALEVI4KA напиша:
а ти уствари умен как го сфати? умен е широк поим.а ина4е на земјата живеам.

според мене УМЕН човек Уу правилна смисла на зборот не се брка у политика
Вратете се на почетокот Go down
Ta|3nT
VIP
VIP
Ta|3nT


Male Број на мислења : 222
Age : 30
Местолокација : Everywere
Registration date : 2007-06-13

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyВто Јун 19, 2007 6:36 pm

Јас викам оти жените се за политиката ама да не и се дава ного право оти ке се испоколат меѓу себе.И горе на Анкетата со сте напишале ДА,жените се за политика,затоа што се попаметни од мажите тава никако оти се попаметни жените се за ама не оти се попаметниоти за некој работи повеке ги бива од мажите.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.alek-talent.piczo.com
GALEVI4KA
Супер Модераторка
I DON'T FOLLOW RULES!
I LET RULES FOLLOW ME
Супер МодераторкаI DON'T FOLLOW RULES! I LET RULES FOLLOW ME
GALEVI4KA


Female Број на мислења : 395
Age : 33
Registration date : 2007-05-23

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyВто Јун 19, 2007 6:41 pm

e4e напиша:
GALEVI4KA напиша:
а ти уствари умен как го сфати? умен е широк поим.а ина4е на земјата живеам.

според мене УМЕН човек Уу правилна смисла на зборот не се брка у политика

Еми јас под умен подразбирам и доволно паметен 4овек шо знае како да искористе се шо нуде живото максимално и да се бутне у политиката и да си праа како сака со народо ка ке му изгласат доверба???
Вратете се на почетокот Go down
caci_mala
форум џедај
форум џедај
caci_mala


Female Број на мислења : 118
Age : 30
Registration date : 2007-05-24

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСре Јун 20, 2007 2:47 pm

Жените се за во политика зашо се многу попаметни од мажите.queen
Вратете се на почетокот Go down
Mici_smiley
форум џедај
форум џедај
Mici_smiley


Female Број на мислења : 116
Age : 31
Registration date : 2007-05-26

Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? EmptyСре Јун 20, 2007 3:29 pm

Е зашо да не се жените за политика?кога жена би била претседател се би било многу подобро.Мажите прокоцкуваат се.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали жените се за во политиката? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали жените се за во политиката?   Дали жените се за во политиката? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали жените се за во политиката?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
X Зона :: Македонија :: Политика-
Отиди до: